השכלה – ידע בסיסי

//השכלה – ידע בסיסי
השכלה – ידע בסיסי 2017-11-30T13:30:03+00:00

מכאנקית יצירה קסומה (כל המקצועות שיכולים ליצור משהו)

מכאניקת היצירה משמשת את כל המקצועות שמסוגלים ליצור דברים חדשים בעלי השפעה מכאנית מהמשאבים הזמינים במשחק. אלכימיים, בעלי מלאכה ליצירה קסומה, כוהנים וקוסמים משתמשים באותם משאבים ובאותם חוקים ליצירה.

שחקן שיבחר באחד ממקצועות אלו יקבל את המתכונים שהדמות שלו יודעת להכין בתחילת המשחק ויוכל להשיג עוד במהלכו. רמת המקצוע של הדמות תגביל את רמת המתכון שביכולתה לבצע.

השכלה נותנת את המידע הבסיסי להבנה איך קוראים מתכון, במתכון הכוונה היא לכל מסמך שמסביר איך לבצע פעולה מכאנית במסגרת מקצוע כדי להשיג אפקט ספציפי.
לכל המקצועות יצירה (מקצועות יצירה הם המקצועות אשר בהם יוצרים משהו קסום, יצירה לא קסומה נקראת מלאכה) יש מתכונים , לכהן יש טקסים , לקוסם יש לחשים לקסמים , לאלכימאי מתכונים אלכימיים וליוצר דברי קסם תרשימים ליצירת חפצים .

לכל קסם/טקס/שיקוי/חפץ קסום יש מרכיבים חומריים, אי אפשר בסולווד רק ע"י שירה, מילים ותנועות לעשות משהו קסום, כדי לרתום ולעצב את הקסם צריך חומרים, אם זה בישול איטי וזיקוק הקסם מהחומרים של האלכימאי , או הקרבה שלהם לאל בתחינה לעזרתו, אם אלו מכות הפטיש שמפוררות את החומרים הקסומים ומאפשרים למתכת החמה לספוג ולזקק לתוכה את הקסם ואם אלו הקוסמים אשר משתמשים כוח החיים שלהם למשוך את האנרגיה אליהם ובחומרים השונים כדי לתת לכוח הזה צורה והשפעה כמו שרק הם יכולים. כולם זקוקים להבנה של איך הכוח הזה מתעצב וכולם חייבים חומרים שונים כדי לשלוט ולרתום את הקסם לרצונם.

טקסים – כדי לבצע טקסים צריך להקריב משאבים לרוב על מזבח בדרך טקסית לאל ,לכל טקס יש את הדירשות שלו , שיהיו כתבות במתכון לטכס.

קסם -כל קסם במשחק דורש הקרבה של משאבים בהתאם ללחש. ויש שתי דרכים לבצע קסם , הטלה מיידית במחיר לא נמוך וכתיבת מגילה.

קסם מידי -המרכיבים החומריים שהלחש דורש + אבן נשמה אחת נוספת למה שרשום בלחש . הקסם מוטל מיידית בלי צורך להכנה מראש כמגילה.

מגילה -המרכיבים החומריים שהלחש דורש + חייב לעשות במרכז קסם .אחרי שהמגילה מוכנה אפשר להטיל אותה מיידית ע"י קריאתה בכל עת.

אלכימיה-המשאבים שהמתכון דורש והפעולות שהמתכון דורש – חייב לעשות במעבדה.

יצירה קסומה -המשאבים שהתרשים דורש + סדנה המתאימה למתכון. במילים אחרות אם המתכון דורש עבודה בעור זה חייב להיות רצנייה , אם במתכון יש עבודה במתכת אז העבודה חייבת לעשות בנפחיה .

כל המתכונים מגעים בתור תרשים גרפי ולא רשימת מכולת, כדי להבין איך לקרוא ולהבין את התרשימים ינתנו לשחקנים ,אשר נרשמו למשחק והגישו דמות אשר חלק מהיכולות שלה היא היכולת השכלה ושעברה אישור ,מידע מודפס יחד עם דף הדמות בתחילת המשחק  וכמו כן הם יקבלו את המידע גם מראש למייל אשר הזינו בתהליך התשלום.