אלכימיה – שיקויים

אלכימיה – שיקויים 2018-03-31T23:37:03+00:00

אלכימיה – שיקויים:

האלכימאי מפיק ומבקבק קסם במעבדה ע"י ערבוב מדוייק של חומרים שונים לתוך בקבוקון שיקוי.

 

שיקויים רמה ראשונה :

טרנספורמציה (שינוי) 1
אלכימיה היא תורה שמדברת על שינוי: שינוי החומר, זיקוק שלו ומיצוי התכונות הגלומות בו. שיקוי טרנספורמציה יכול להפיק חומר מורכב כמו עץ מחומר פשוט כגון עץ שרף או לחילופין, לזקק מתוך סלע את הברזל שבו (מאפשר לשפר חומר פחוּת לחומר גלם מתקדם יותר מאותו הסוג ברמה אחת במהלך טקס).

שמן כהונה  –
כוהנים המשתמשים בו יכולים להרגיש שהוא משמש כמעין מוליך ועוזר לכוח המצטבר להתממש לכדי מטרת הטקס, אפילו מחזק בהרגשה את היכולת שלהם לבצע אותו.

משכך כאבים
כאשר פצוע מקבל אותו מרופא הוא יכול להרגיש איך הכאב מתפוגג ונספג. הקלה כללית מורגשת בכל הגוף והאזור הפגוע מרגיש כאילו החלים. המטופל נרגע כמעט ישירות.

דשן (דרושה היכולת הרבולוגיה) –
דמות המשקיעה מצרך זה בגינה שלה תשים לב שלאחר השימוש בדשן הגינה מתחילה להניב פירות. לפני כן בקושי ניתן היה לגדל באדמה הזו צמחי בר, כעת ניתן לגדל מה שהדמות רוצה.

עור של פיל (דרושה היכולת אנטומיה) –
לפעמים ההבדל בין חיים ומוות הוא מכה אחת. דמות ששתתה את השיקוי מרגישה בריאה יותר, עורה הופך לקשה, כאב מרגיש מעומעם יותר והדמות מקבלת נקודת פגיעה נוספת למשך שעה.

 

שיקויים רמה שניה:

טרנספורמציה (שינוי) 2
אלכימיה היא תורה שמדברת על שינוי: שינוי החומר, זיקוק שלו ומיצוי התכונות הגלומות בו. שיקוי טרנספורמציה יכול להפיק חומר מורכב כמו עץ מחומר פשוט כגון עץ שרף או לחילופין, לזקק מתוך סלע את הברזל שבו (מאפשר לשפר חומר פחוּת לחומר גלם מתקדם יותר מאותו הסוג בשתי רמות במהלך טקס).

האטה
כאשר הדמות שותה משיקוי ההאטה היא מרגישה עייפה ומסוחררת. הדמות מדברת לאט יותר עקב תחושת העייפות, לוקח לה זמן כפול ליצור דברים ואין ביכולתה לרוץ. משפיע לכ-10 דקות.

רעל 1  (דרושה היכולת טוקסיקולוגיה) –
הדמות מרגישה מחנק משתק, היא לא מסוגלת יותר לפעול באופן צלול או פיזי ולהשתמש ביכולותיה. לעיתים הרעל מרגיש כמו צמרמורות בלתי פוסקות בכל הגוף, לפעמים כמו דקירות כואבות ואקראיות ובמקרים מסויימים מטופלים דיווחו על הרגשה קפואה משתקת.

נוגדן  (דרושה היכולת טוקסיקולוגיה) –
הדמות המורעלת מרגישה שיפור קטן אך מיידי ברגע הנטילה וככל שעובר הזמן תחושת החמימות החיה חוזרת אליה כמו גם היכולת לחשוב בצלילות ולזוז. הדמות מפסיקה להשתעל, לרעוד או להתלונן על כאבים ומרגישה איך מצבה משתפר פיזית ומנטלית כך שהיא גם נהיית נינוחה יותר אוטומטית מבחינה גופנית (מנטרל השפעה של רעל ברמה 1).

מעכב הרעלה (דרושה היכולת אנטומיה) –
דמות מורעלת השותה שיקוי זה מעכבת את השפעת הרעל ששתתה עד כ-10 דקות. הדמות תרגיש איך הרעל תקוע נקודתית ומנסה להתפשט בגופה.

מרקחת בריאות (דרושה היכולת הרבולוגיה) –
כאשר פצוע מקבל אותו מרופא הוא יכול להרגיש איך הכאב מתפוגג ונספג. הקלה כללית מורגשת בכל הגוף והאזור הפגוע מרגיש שהחלים. (במסגרת טיפול בבית חולים מחזיר את כל הנק"פ האבוד לדמות במידה והדמות הבכרה, במסגרת מרפאה ניתן להשתמש במרקחת בריאות רק במידה ונשאר לדמות נק"פ 1 לפחות)

שיקוי שנאה (דרושה היכולת אנטומיה) –
גורם לדמות לשנוא את האדם הראשון שהיא תראה למשך חצי שעה. דמות לוחמנית עלולה גם לתקוף מיד את האדם שהיא שונאת. הדמות תרגיש עצבנית ופגועה, ראשה מתחמם ומולה נמצא אדם רע/שפל/מתועב מבחינתה בלי הסבר רציונלי לכך.

מבטל השפעות קסם רמה 1  (דרושה היכולת על-טבעי) –
השיקוי מבטל את כל ההשפעות הקסומות הפשוטות (שיקויי קסם וטקסים עד רמה 2) שמשפיעות על הדמות באותו הרגע.

שיקויים רמה שלישית:

גבורה (ממכר)
הדמות מרגישה אמיצה וכל-יכולה. למשך כשעה הדמות מסוגלת להניף ולהשתמש בכל נשק ביעילות. תחושת הביטחון העצמי וחוסר הפחד כמעט ממכרת ולרוב מלווה בחיוך של אומץ ושחרור.

רעל 2  (דרושה היכולת טוקסיקולוגיה) (רעל)-
הדמות מאבדת תוך מספר שניות כמעט לחלוטין את היכולת להזיז את הגוף או להפעיל מחשבה, הדמות בקושי מתפקדת מכל בחינה. מסוגלת אולי להזיז את היד, להרים את הראש, למלמל. הרעל מרגיש ממש כמו מחלה – תסמינים של חום גבוה (לדמות קר והיא רגישה למגע במיוחד), דלקת ריאות (הדמות משתעלת כל הזמן ויש לה קשיי נשימה) ואף מיגרנה קשה (לדמות יש כאב ראש ממוקד שמקרין לגוף ומשבית אותה).

נוגדן  (דרושה היכולת טוקסיקולוגיה) –
הדמות המורעלת מרגישה שיפור קטן אך מיידי ברגע הנטילה וככל שעובר הזמן תחושת החמימות החיה חוזרת אליה כמו גם היכולת לחשוב בצלילות ולזוז. הדמות מפסיקה להשתעל, לרעוד או להתלונן על כאבים ומרגישה איך מצבה משתפר פיזית ומנטלית כך שהיא גם נהיית נינוחה יותר אוטומטית מבחינה גופנית (מבטל השפעות של רעל רמה 2).

שיקוי זיכרון
הבזק חזק מאפשר לדמות לזכור או להיזכר ברגעיה האחרונים לפני המוות ובמסע שלה אצל המוות עצמו במין מסע רוחות מטלטל המחדיר לרצף הזיכרון שלה קטעים וויזואליים וקוליים שלפעמים אף טראומטיים ומפחידים, כמו לחזור לאותם רגעים.

שיקוי אמת (דרושה היכולת טוקסיקולוגיה) (רעל)-
האדם תחת השפעת שיקוי האמת לא מרגיש משהו פיזי עם נטילת השיקוי, אבל ב-3 השאלות הבאות שיישאלו אותו הוא כאילו מאבד את השליטה על קו המחשבה שלו ולשונו לא משנה כמה ינסה להתנגד. המידע הנכון פשוט יתגלגל החוצה באופן מלא לפי מה שהוא יודע וניסוח השאלה.

מרקחת פניקס  (דרושה היכולת הרבולוגיה) –
כאשר מחוסר הכרה מקבל את המרקחת מרופא הוא מרגיש כאילו התעורר מחלום רע למציאות טובה יותר, החולשה שהייתה לו לפני נעלמת כלא הייתה והוא טעון מחדש באנרגיה וכוח. הדמות ממש מצליחה להתרומם תוך מספר שניות.

שינה  (דרושה היכולת אנטומיה) (רעל) –
הדמות אשר שותה את השיקוי מרגישה עייפות פתאומית ושוקעת לשינה קסומה ועמוקה ללא חלומות למשך עשר דקות.

אופוריה ממכרת  (דרושה היכולת על-טבעי) –
דמות שצורכת את הסם הזה מרגישה שמחה ואופוריה. השפעת שיקוי זה שונה מאדם לאדם אבל חלק מספרים שהם רקדו עם אהוב שאבד, חלק מספרים על פנטזיות שבהם הם גיבורים וחלק על לטעום צבעים ולשמוע טעמים. השפעה חיובית זו תגמר תוך עשר דקות עד רבע שעה,  הדמות תרגיש בנוסף צורך עז וקריטי לצרוך שוב את הסם לאחר כארבע שעות. במידה והדמות אינה צורכת מנה נוספת של אופוריה ממכרת היא תתחיל להרגיש תסמיני גמילה המתבטאים בעצבנות, חרדה, דיכאון וכאבים.

 

שיקויים רמה רביעית:

רעל 3 (דרושה היכולת טוקסיקולוגיה) –
המחנק המשתק מתפשט בגוף הדמות, מנתק את העצבים ואת יכולת הנשימה עד שתוך מספר רגעים ליבה של הדמות מפסיק לפעום והיא דוממת ומתה. אנשים שחזו במוות בעקבות רעל קטלני שכזה תיארו אנשים מפרפרים למותם, נחנקים ומכחילים למוות או פשוט צונחים במקום כשליבם כבר הפסיק לפני שנגעו בקרקע.

חיסון נגד הרעלה (דרושה היכולת הרבולוגיה) (ממכר) –
בעת החיסון הדמות לא תרגיש משהו מיוחד אך בזמן הרעלה הדמות תרגיש חוסן פיזי מסויים ודחייה של הרעל. ייתכן שהגוף יגרום לה לירוק או להקיא את הרעל החוצה או אפילו סתם הרגשה של טעם מגעיל בלי השפעות פיזיות נוספות. הרעל פשוט ייספג בגוף, ינוטרל וייצא החוצה בדרכים הרגילות. 

מנטרל התמכרות (דרושה היכולת טוקסיקולוגיה) –
שתיית שיקוי זה נוגדת את השפעת ההתמכרות. דמות שמקבלת שיקוי זה לא תרגיש צורך בצריכה חוזרת של המצרך הממכר. דמות שחווה תסמיני גמילה תרגיש כאילו השיקוי הוא מה שהיא רצתה ואת הצורך למצרך עצמו שוכך ונעלם.

התחדשות (דרושה היכולת אנטומיה) –
דמות המשתמשת בשיקוי זה תוכל לשחזר לעצמה נקודות פגיעה. השיקוי פועל למשך כשעה. בשעה זו כל נזק שהדמות סופגת ירפא באופן קסום תוך חמש דקות לאחר ספיגת הנזק. השיקוי ייפעל גם אם לדמות לא נשארו נק"פ.

מבטל השפעות קסם 2 (דרושה היכולת על-טבעי) –
מבטל את כל ההשפעות הקסומות על הדמות באותו רגע.


*ממכר – דמות השותה שיקוי אשר מוגדר כ"ממכר" תרגיש לאחר כ4 שעות צורך לצרוך עוד מהשיקוי, במידה ולא תצרוך מנה נוספת תוך זמן סביר הדמות תתחיל להרגיש תסמיני גמילה המתבטאים בעצבנות, חרדה, דיכאון וכאבים.
*ממכר מאד – דמות השותה שיקוי אשר מוגדר כ"ממכר מאד" תרגיש לאחר כ4 שעות צורך לצרוך עוד מהשיקוי, במידה ולא תצרוך מנה נוספת תוך זמן סביר הדמות תתחיל להרגיש תסמיני גמילה המתבטאים באגרסיביות קיצונית, חרדה ופרנויה, וכאבים עזים, תוך כ6 שעות תאבד הדמות נק"פ ותוך 8 שעות תמות.

רמה שינוי מוצרי בסיס כללי טוקסיקולוגיה הרבולוגיה אנטומיה על טבעי
1 שינוי 1 שמן  כהונה

משכך כאבים

דשן עור עבה
(+1 נק"פ)
2 שינוי 2 האטה רעל 1

נוגדן 1

מעכב הרעלה

מרקחת בריאות

שיקוי נאמנות
שיקוי שנאה
מבטל השפעות קסם 1
3 גבורה שיקוי זכרון רעל 2

נוגדן 2

סם אמת

מרקחת פניקס שינה אופוריה ממכרת
4 רעל 3

מנטרל התמכרות

חיסון נגד הרעלה התחדשות מבטל השפעות קסם 2