מכאניקת מוות

//מכאניקת מוות
מכאניקת מוות 2017-11-30T12:07:50+00:00

מוות

בעמדת המוות נמצא המבוך. אחרי שהדמות מתה, הרוח שלה עוברת מסע אל עולם אחר דרך המבוך. במהלך המסע הרוח יכולה לאסוף קוביות שיקבעו את מחיר חזרתה לחיים. המחיר נקבע באבני נשמה.ֿ

המסע במבוך מוגבל לעשר דקות. המוות ידריך את הדמות שמתה לפני הכניסה למבוך, בתוך המבוך ישנם תיבות עם קוביות, ובתוך כל תיבה יש קובייה אחת שיש לאסוף לפי ההוראות של מוות.

בסוף המבוך נמצא המוות אשר סופר את הזמן שיש לדמות לשוטת במבוך שבין החיים למוות.
כשאתה נכנס למבוך מתחילות להספר לך 10 דקות. אם אתה לא מסיים את המבוך ומגיע חזרה למוות תוך עשר דקות, מוות אינו יאפשר לך לחזור לחיים ותהפך לרוח.

 במידה ולא הצליחה הדמות המתה לאסוף קוביות מחיר חזרתה לחיים הוא 6 אבני נשמה.
במידה והדמות המתה אספה לפחות קובייה אחת היא תטיל את הקוביות שאספה. מחיר חזרתה של הדמות שמתה לחיים הוא המספר הנמוך ביותר שיצא בקוביות כפול מספר הקוביות שמספר זה יצא בהן.
לדוגמה: רוח הצליחה לאסוף 6 קוביות. היא מטילה 6-4-4-3-2-2. המספר הנמוך ביותר הוא 2 והוא מופיע שתי פעמים. מחיר חזרתה לחיים יהיה שתיים כפול 2 שהם 4.

אפשרות נוספת היא לבקש את עזרת העתיקים שידועים בכך שהם יכולים לרמות את מוות.
בכניסה למבוך אולי תמצאו את אחד העתיקים שמסוגל הדריך את הרוח במבוך. תמורת הדרכתו יבקש העתיק מחיר. אם הדמות שמתה תבחר לשלם היא כנראה תקבל מהעתיק עזרה.

אם דמות שמתה נעמדת מול המוות והיא לא יכולה לשם את המחיר שהוא דורש, או שהיא לא סיימה את המבוך תוך עשר דקות, אז המוות קוצר אותה והדמות מתה והופכת לרוח.
לאחר שדמות מתה השחקן יכול לפנות לאורקל. האורקל מסוגל להנחות את המת ולהחזירו לחיים, לרוב בעזרת קווסט. במידה והדמות מחליטה לא לצאת לקווסט, לא מצליחה בקווסט או שנשמתו מושמדת, אז הדמות מתה מוות סופי ובלתי הפיך. במקרה זה יש לגשת לעמדת המאסטרים ליצירת דמות חדשה.

חשוב! אחרי שאתם חוזרים מעמדת המוות הדמות שלכם לא זוכרת את החצי שעה האחרונה שקרתה לפני המוות. במילים אחרות אתם לא זוכרם מי הרג אותכם ואיך.