מאגיה 2018-02-14T11:40:06+00:00

קוסמים ומאגיה

 

בעולם סביבינו קיימים נהרות של אנרגיה מאגית. קוסמים עוברים הכשרה ממושכת המלמדת אותם כיצד למשוך זרם מנהר האנרגיה ולעצב אותו לקסם הרצוי לו. משיכת האנרגיה נעשית או על ידי כתיבת מגילה או על ידי שימוש באבן נשמה.

 

קסם בעולם של סולווד עובד בצורה הבאה: יש נהרות אנרגיה בעולם וכדי ליצר קסם הקוסם צריך להשתמש באנרגיה שזמינה לו כדי למשוך זרם מנהר האנרגיה ולעצב אותו לקסם הרצוי. הדרכים לעשות את זה הן כתיבת מגילה קסומה והטלת הקסם מהמגילה או משיכת האנרגיה ע"י אבן נשמה.

 

בשתי הדרכים הקוסם צריך את המוצרים הפיזיים שיתנו את הצורה לקסם הרצוי.

מגילה יוצרים ע"י שימוש בחומרים במתכון. אבן נשמה/בקבוק רגש עשויים להיות חלק מהמתכון.
אבן נשמה נוספת (שאינה חלק מהמתכון) יכולה להחליף את הצורך במגילה ובמרכיב דם ומאפשרת הטלה מידית.
קוסם יכול ללמוד להכין מגילות נוספות.
ניתן להשיג מגילות וקסמים מקוסמים אחרים או ממרכז הקסם.

 

קליע קסם
קוסם המעוניין להטיל קליע קסם חייב להצטייד בשני כדורי ספוג לפחות. יש לאשר כדורים אלו ככל נשק אחר. לא ניתן לקחת מקוסם את כדורי הספוג מכיוון שהם לא חפץ פיזי.

על מנת לעשות בהם שימוש הקוסם מטיל את הקסם "קליע קסם" מתוך מגילה. קסם זה פועל למשך שעה ומאפשר להטיל עד שני כדורי ספוג. אם לא נעשה בהם שימוש לאחר שעה הם מתפוגגים. לא ניתן להטיל קסם זה יותר מפעם אחת בו זמנית. כלומר לא ניתן להטיל אותו פעמיים ברצף ואז לזרוק ארבעה כדורים, עליך להפטר מ2 הקליעים לפני הטלה נוספת.

 

מגילות וכתיבת מגילות

כדי לכתוב מגילה צריך מרכז קסם פנוי, את המשאבים הנחוצים (על פי המתכון) ומנת דם אחת שהיא לרוב המרכיב הבסיסי של כל מגילת קסם (להוריד לעצמך או למישהו אחר 1 נק"פ). מבחינת פלאף, הקוסם מכין את הדיו שאיתו הוא רושם את המגילה ובכך חותם בדם את הכוח הקסום האגור בתוכה.

**קסם עובד טיפה שונה באזורי משחק שאינם העיירה, מי ש native ל"עולם האחר" אינו חייב להשתמש במשאבים פרט לאבן נשמה כדי להטיל קסמים מיידיים באזורים שאינם העיירה (למשל העולם של העתיקים או היער) , יפורט בתדריך לפני המשחק.
מגילה לוכדת בתוכה את כוחות הקסם ומאפשרת לשמור אותם במצב מוכן להטלה בזמן מאוחר יותר. ניתן להטיל קסם גם ללא מגילה אך צורה זו אינה חוסכת את הפעולות שיש לבצע במתכון ולא את החומרים במתכון. במידה ולא משתמשים במגילה יש להחליף את הבסיס דם באבן נשמה.

 

שם היכולת עלות תיאור היכולת דרישות קדם
קוסם דרגה 1 3 נק״ד מאפשר הטלת קסמים והכנת מגילה מדרגה 1 השכלה
קוסם דרגה 2 4 נק״ד מאפשר הטלת קסמים והכנת מגילה מדרגה 2 קוסם 1
קוסם דרגה 3 4 נק״ד מאפשר הטלת קסמים והכנת מגילה מדרגה 3 קוסם 2
קוסם דרגה 4 4 נק״ד מאפשר הטלת קסמים והכנת מגילה מדרגה 4 קוסם 3

 

רשימת מגילות לחשים