מכאניקת אקדחים.

מכאניקת אקדחים. 2018-02-06T16:45:01+00:00

שימוש באקדח

חובה להשתמש אך ורק באקדח פלינטלוק ("אקדח פיראטים"), שעובד על פיקות. אין להשתמש באקדחים בעלי תוף או מכלול ירייה המחזיק יותר מפיקה אחת בכל פעם.

כל אקדח צריך לעבור אישור של א. אקדחים וב.משחק. במידה ויש לכם ספק אם משהו מתאים או לא, תשאלו מראש ושלחו תמונה. כך תמנעו אכזבה מיותרת במשחק עצמו.

השימוש באקדח משלב מכניקה עם לחימה תיאטרלית. שלבי השימוש באקדח הם:

  • טווח יעיל מקסימלי של אקדח הוא עד 10 מטר
  • לא ניתן להסתובב עם אקדח טעון ויש לטעון אותו לפני כל ירי
  • טעינה של אקדח תיקח לפחות דקה
  • יש לכוון לעבר השחקן הנורה ולירות
  • אם הפיקה לא התפוצצה, הירייה נכשלה ויש להטעין מחדש
  • חובה לשחק את הרתע של האקדח
  • השחקן הנורה מחליט איפה הירייה פגעה ואם פגעה, משחק את הפגיעה בהתאם ומאבד 2 נק"פ
  • שחקן יכול לשאת ולהשתמש באקדח אחד בלבד

 

טווח יעיל מקסימלי של אקדח הוא עד 10 מטר ובכל זאת, האקדחים המוקדמים לא היו ידועים בדיוק שלהם.
ככלל אקדח הוא נשק לטווח קצר של מספר מטרים, וקחו בחשבון שהשחקן שיורים בו צריך להיות מודע לכך, לכן שימו לב לסיטואציה ואל תצפו משחקן עם הגב אליכם באמצע קרב לשחק פגיעה לא כי הוא מרמה אלא כי הוא פשוט לא יהיה מודע שיריתם.

אקדח לא יוצר פגיעה פיזית כמו נשקי מגע וחצים. לכן יש ליצור קשר עין ולתפוס את תשומת הלב של השחקן הנורה לפני הירייה. ככה זה ישדר לו את הכוונה שלך לירות בו וייתן לשניכם הזדמנות לשחק את הירייה באופן מוצלח.
המטרה של לתפוס את התשומת לב היא כדי שהשחקן הנורה יהיה מודע לפגיעה , לנסות להתחמק מכדורים אחרי שיצרתם קשר עין והאקדח ירה זה משחק רע.
המטרה של קשר עין זה לשדר כוונה של ירייה בשביל משחק מוצלח של 2 הצדדים, לא כי אקדחים הם עיניים של מדוזה וכל עוד לא מביטים בהם אתם בטוחים מפגיעה.

אקדח מוריד 2 נק"פ מהנק"פ בסיס של הדמות (ללא תוספות שריון אבל כן תוספות כגון חפצי קסם, קסמים וקשיחות) ובמידה והמטרה לובשת שריון מתכת יוריד נקודה 1 מהנק"פ של הדמות ולא של השיריון לפי הפירוט הבא:
שריון קל לא מגן מפני אקדח.
שריון מתכת מגן חלקית מפני אקדחים – ירייה ממנו מוריד 1 נק"פ מנק"פ הבסיס. מה שאומר ש2 יריות אקדח מורידות אדם בשריון מתכת מלא (ללא תוספים קסומים) מ2 ל-0 נק"פ.

מגן יכול להגן מיריית אקדח אחת בלבד באופן מלא אבל לאחר מכן המגן נשבר ואינו יכול לשמש עוד להגנה עד שיתוקן ע"י נגר בנגרייה.

במידה ולדמות יש תליוני הגנה או הגנה אישית אחרת הנק"פ ירד קודם מהם.

שימו לב!
מדובר בעניין של אמון מוחלט בין השחקנים! תסמכו על מי שמשחק מולכם ויהיה מגניב לכולם

 

דיסלקיימר : זוהיא מכאניקה חדשה שאנחנו מנסים אותה, יכול להיות ואף סביר שהמכאניקה של האקדחים תעבור רוויזיה לקראת סולווד 3.