כהונה – טקסים 2018-02-20T08:40:29+00:00

טקסי כהונה

טקסי כהונה מתבצעים לפי הוראות מכאניות במגילת הטקס שהכהנים יקבלו. טקסים צריכים לקבל אישור ופיקוח משחקן שניתנה לו הסמכות לאשר מכאנית טקסים.

במידה ולא נאמר אחרת והמטרה של הטקס היא דמות , הדמות חייבת להיות חלק מהטקס והטקס צריך להעשות בהסכמה.

 

טקסים ברמה ראשונה:

הפקת רגש (מטרה: דמות; השפעה: מיידי) –
טקס אשר מאפשר לדמות לכפות רגש ספציפי על דמות אחרת באופן משחקי. פעולה זאת מאפשרת לשחקן אשר מחזיק ביכולת המשחקית של "ביקבוק" רגש (ביקבוק; לקחת אבן נשמה מדמות והמרתה לבקבוק רגש) לבקבק את רגשות הדמות.

מים קדושים (מטרה: מים; השפעה: קבוע) –
בטקסים המורכבים ביותר הכוהנים שמשתמשים במים מקודשים יכולים ממש להרגיש שהם משמשים כמעין מוליך ועוזרים לכוח המצטבר להתממש לכדי מטרת הטקס. על מנת להשפיע על ישות על-טבעית יש בראש ובראשונה לצרוך "מים קדושים" להמשך ביצוע הטקס.

גירוש 1 (מטרה: דמות; השפעה: קבוע) –
גירוש רוח ברמה 8-9 אשר רודפת את הדמות. הטקס נדרש להיעשות במזבח.

קידוש אש (מטרה: אש; השפעה: טקס אחד) –
קידוש אש הוא טקס מקדים לטקסי הגנה ומקום. על מבצע הטקס לעקוב אחר ההוראות שנכתבו במגילת הטקס שקיבל. הטקס נדרש להיעשות במזבח.

מעגל אבן (מטרה: מעגל אבנים; השפעה: כל עוד מבצע הטקס נמצא בתוך מעגל האבנים) –
גם אבנים קטנות ייהפכו לסלעים חוסמי דרכים ובלתי ניתנים להזזה. דרך אבנים אלו לא ניתן להיכנס למעגל המקודש. ניסיון דילוג מעליהם יגרום לנפילה מביכה וריצה דרכם תהיה כמו היתקלות בקיר. על מנת לבצע טקס "מעגל אבן" יש צורך ליצור מעגל אבנים פיזי על הקרקע המשחקית מאבנים עגולות אמיתיות ולבצע את הטקס במרכז עיגול האבנים שנוצר. בהגדרה, המעגל מונע מכל דבר או שחקן להיכנס אל המעגל בניגוד לרצונו של מבצע הטקס.

האדמה המדממת (מטרה: גינה; השפעה: עד הזריחה) –
טקס "האדמה המדממת" הוא טקס שמבוצע על אדמת גינה פרטית משחקית של שחקן ובו שופכים דם של משתתף פעיל בטקס (מוריד לו נק"פ אחד) על אדמת הגינה ובזאת הופך אותה לגינה פוריה אשר תוכל להניב את הפרח "רג'ינה מלכת האפר".

שרכים לוכדים (מטרה: מעגל על האדמה; השפעה: שעה)
הכהן מסמן מעגל על האדמה ובתוכו מתחילים לנבוט שרכים (דרוש אביזר של שרכים ושרשראות עלים). אזור שעליו הוטל "שרכים לוכדים" תלכוד כל דמות אשר תנסה לעבור באזור זה ותמנע ממנו להמשיך לנוע קדימה. הטקס אינו דורש מזבח.

 

טקסים רמה שניה:

הרגעה (מטרה: דמות, השפעה: שעה) –
כל כאב עמוק, אובדן גדול ואף שמחה מתפרצת לא ישפיעו כמו שיכלו להשפיע. טקס ההרגעה ידוע בהפיכת המושפע ממנו להרבה פחות רגשי ממה שהיה קודם. יש מי שהטקס יגרום לו לאבד כמעט כל הבעה רגשית למשך כשעה ויש מי שיגיב באותה המידה אך הרגש לא יבער בו כמו שהיה אמור.
האדם אשר עליו מבוצע טקס ה"הרגעה" מאבד את האפשרות לתקשר עם אבני הנשמה שלו בעצמו ומונע מאחרים לעשות זאת והוא לא יוכל לחוש רגשות קיצוניים למשך שעה. הטקס דורש מזבח לביצועו.

קידוש מזבח (מטרה: מזבח; השפעה: קבוע) –
כל טומאה החוסמת את כוחות המקדש תוסר, המקדש חוזר לתפקוד וניתן שוב לחוש בטוהר המקדש וכוחו.
טקס בו מקדשים את המזבח. על כך, המזבח מקודש על ידי מי שקידש אותו. הטקס אינו דורש מזבח לביצועו (למעט האחד אותו רוצים לטהר, כמובן).

גירוש 2 (מטרה: דמות; השפעה: מיידי) –
גירוש רוח ברמה 6-9 אשר רודפת את הדמות עליו נעשה הטקס. הטקס דורש מזבח לביצועו (אינו דורש הסכמה של המטרה).

ברכת שפע (מטרה: גינה, השפעה: עד הזריחה) –
דמות בעלת גינה שבורכה בשפע תשים לב איך הגינה מניבה תוצרים רבים יותר במהירות רבה יותר. יש מי שיאמרו כי אף הפירות והירקות טעימים יותר והצמחים בעלי סגולות טובות יותר.
טקס "ברכת שפע" הופך את אדמת הגינה של השחקן למבורכת, על כך היא מניבה משאבים רבים יותר. הטקס אינו דורש מזבח.

מעגל אימה (מטרה: מעגל על האדמה; השפעה: שעה) –
הכהן מסמן מעגל על האדמה, בשולי המעגל יש להניח גולגלות ועצמות (דרוש פרופ של גולגלות ועצמות). אזור שעליו הוטל "מעגל אימה" ילכוד כל דמות אשר תנסה לעבור באזור זה ותגרום לו לחוות פחד ואימה קיצוניים. הטקס אינו דורש מזבח.

טקסים רמה שלישית:

חקירת גופה (מטרה: דמות; השפעה: 3 שאלות) –
טקס זה הוא ביטוי רוחני לחקירה פתולוגית. כוהן יוכל להשתמש בו על-מנת לדעת דברים אודות האדם המת. האמת תגיע אל מבצע הטקס מנשמתה של הגופה כחיזיון או קול על-טבעי.
טקס "חקירת גופה" נעשה על ידי הצבת גופה טרייה אחת על מזבח (במידה והמזבח מחזיק את השחקן {הגופה} פיזית). לאחר אמירת מילות הקסם, יתאפשר למבצע הטקס לשאול את הגופה שלוש שאלות, כאשר התשובות לשאלות יכולות להיות אך ורק "כן או "לא". על הגופה לענות בכנות מלאה. אין לגופה אפשרות לשקר(אינו דורש הסכמה של המטרה).
הטקס דורש מזבח לביצועו.

אחים לדם (מטרה: 2 דמויות; השפעה: שעה) –
השפעת הטקס "אחים לדם" ניכרת בכך שבין זוג הדמויות עליהן מבוצע הטקס ישנו קשר רוחני חזק אשר יוצר מצב בו כל פעולה באשר היא משפיעה על שתי הדמויות כאחד, כלומר, במידה ודמות X איבדה נקודת חיים, נקודת החיים הזאת תרד גם מהמונה של דמות Y. במידה ודמות X קבלה ברכה, או מרפא, דמות Y תקבל את אותה הברכה או מרפא כמו של דמות X בו ברגע. הדמויות אשר בוצע עליהם הטקס כבולות אחת אל השנייה בדרך קסומה אשר לא מאפשרת להן להתרחק אחת מן השנייה.
זוג השחקנים עליהם בוצע הטקס יאלצו להישאר במרחק ראייה זה מזה על לתום השפעת הטקס. השפעת הטקס הינה שעה אחת בלבד.
הטקס דורש מזבח לביצועו.

הסרת ברכה (מטרה: דמות, השפעה: מיידי) –
אדם המצוי תחת ברכה או השפעת טקס הוא אדם אשר למעשה הצטברות הכוחות הקוסמיים סביבו שונה מאשר אדם רגיל. טקס הסרת אותה הברכה או ההשפעה למעשה יפזר את ההגנה המסויימת סביבו ויחזיר אותו להיות כשהיה. האדם עצמו יכול לחוש בשוני ההרגשה הבטוחה או הטובה שאפפה אותו ואת החזרה למצב הרגיל, כאילו פגה ההשפעה במכה אחת.
טקס "הסרת ברכה" מאפשר להסיר ברכות והשפעות שונות של טקסי כהנים על פי מה שכתוב במגילת הטקס (אינו דורש הסכמה של המטרה).
הטקס אינו דורש מזבח לביצועו.

הסרת קללה (מטרה : דמות; השפעה: מיידי) –
אדם המצוי תחת קללה הוא אדם אשר הצטברות הכוחות סביבו מופרעת והוא נתון להשפעת תופעה או התנהגות מסויימת שמפרה את האיזון בו. טקס הסרת הקללה למעשה מחזיר אותו לאיזון הרגיל ומבטל את השפעות הקללה עליו, תוך החזרת הכוחות שסביבו למצב רגיל. האדם עצמו יחזור לעצמו וירגיש איך השפעת הקללה נחלשת ועוזבת את גופו כך שהוא יכול לחזור ולשלוט בו כבעבר.
טקס "הסרת קללה" מאפשר למבצע הטקס להסיר כל השפעה שלילית המוגדרת כקללה אשר נגרמה על ידי גורם קסום.
הטקס דורש מזבח לביצועו.

גירוש 3 (מטרה: דמות, השפעה: קבוע) –
גירוש רוח ברמה 3-9 אשר רודפת את הדמות שעליה מבוצע הטקס (אינו דורש הסכמה של המטרה).
הטקס דורש מזבח לביצועו.

הגנה מרוחות 1 (מטרה: דמות; השפעה: קבוע) –
 מעלה ב2 את ההתנגדות של דמות להתקפת רוח עד הזריחה הבאה
הטקס דורש מזבח לביצועו.

זימון ישות 1 (מטרה: ישות, השפעה: מיידי) –
כוהן מסוגל לזמן לתוך מעגל קסום ישות אשר יש לה (או למשתתף בטקס) קשר איתו (הסכם או חוזה) לפי קריאה בשמו. הישות אשר אותה מנסים לזמן תגיע במהלך הטקס לאחר שהטקס הושלם וקראו בשמו.
ברגע שהישות הגיעה אין לכהן שליטה עליו והמעגל אינו כובל את הישות.
(כדי לבצע טקס זה יש להודיע כחצי שעה לפני למאסטר שיש בכוונתכם לזמן ישות ואיזו ישות יש בכוונתכם לזמן ומי הדמות בעלת הקשר לאותה הישות ובאיזה אופן).
הטקס דורש מזבח לביצועו.

רוח החיה (מטרה: דמות, השפעה: חצי שעה) –
טקס רוח החיה מזמנת את הרוח של חיה מסויימת לשכון בגופה של הדמות שעליה נעשה הטקס (דרושה תחפושת חיה רלוונטית).
למשך כחצי שעה הדמות מקבלת מאפיינים של החיה שאותה זימנו בטקס (כוח עצום לדב, זריזות לפנתר וכו…).
הטקס דורש מזבח לביצועו.

שלום הבית, הגנה על מקום מרוחות (מטרה: מקום, השפעה: עד הזריחה) –
טקס "שלום הבית" דורש ממבצע הטקס לבחור מבנה אחד עליו הוא מעוניין לבצע את הטקס. לאחר אמירת מילות הקסם וביצוע הטקס מקבל המבנה הגנה מלאה מתקיפה של רוחות. יש לציין כי על מנת לבצע את הטקס יש צורך בפרופ משחקי של לוכד חלומות מסוג כלשהו בנוסף לפריטים המכאניים.
הטקס אינו דורש מזבח לביצועו.

אדמה קדושה (מטרה: דמות; השפעה: עד שהיא עוזבת את האזור) –
הכהן מקדש על מזבח מדליון. הדמות שלה ימסר המדליון לא תוכל להלחם או לפגוע באף אחד על האדמה (שטח של קבוצת משחק ספציפית) שהוגדרה במסגרת הטקס ותראה למשך השהות שלה שם באדמה זאת כאדמה קדושה. השפעת הטקס נגמרת ברגע שהדמות עוזבת את אזור המשחק (את שטח הקבוצה).
הטקס דורש מזבח לביצועו.

טקסים רמה רביעית:

שבועת דמים (מטרה: דמות או יותר, השפעה: קבוע) –
טקס זה הוא טקס אשר מעגן פלאף מכאנית. הטקס כובל שתי דמויות או יותר לשבועה שמבוצעת מעל למזבח, כלומר, הסכם אשר מסוכם בין שני השחקנים באופן משחקי במהלך הטקס. הדמויות יעמדו מעל המזבח, הכהן אשר מבצע את הטקס ישפוך מעט מדמן (נק"פ) ויקבעו יחדיו את התנאים. (כלומר במידה ויעשה/ לא יעשה X יקרה / לא יקרה Y).
הקביעות שנעשות במסגרת הטקס הן נחשבות מכאניות לכל דבר והתעלמות מהן בעתיד הינה רמאות (הדרך היחידה לבטל שבועה היא טקס נוסף של שבועת דמים שבו הצדדים שהיו בטקס הראשון מסכימים להתרת השבועה).
הטקס דורש מזבח לביצועו.

טקס אשכבת המת (מטרה: דמות מתה; השפעה: עד המוות) –
טקס זה הוא טקס בו כוהן מוסמך (ברמה 4) מאפשר לעצמו לכפר על חטאיו של המת בשמו על ידי ביצוע כל שלבי הטקס אשר מפורטים במגילת הטקס.
טקס זה ישפיע באופן ישיר על יחסו של המוות אל רוחו של המת אשר על חטאיו בוצע הטקס. ההשפעה תהיה השפעה של שינוי גישה לגישה מעט חיובית יותר של המוות אל המת, דבר זה יכול להתבטא בדרכים רבות בהן יבחר המוות כראות עיניו (אינו דורש הסכמה של המטרה). הטקס דורש מזבח לביצועו.

קללה (מטרה : דמות, השפעה: קבוע) (קללה)-
טקס זה הוא טקס אשר מעגן פלאף מבחינה מכאנית. הטקס מאפשר להטיל קללה על דמות ספציפית, הקללה היא חופשית ונתונה לשיקול דעת המטיל והשחקן שיש בסמכותו לאשר טקסים מכאנית. ההשפעה תרשם ע"ג מגילה בזמן הטקס ותמסר לשחקן המקולל שחייב להיות נוכח בטקס אך אין צורך בהסכמה שלו לקללה (בניגוד לשבועת דמים שצריכה לעשות מרצון).
הקביעות שנעשות במסגרת הטקס הן נחשבות מכאניות לכל דבר והתעלמות מהן בעתיד הינה רמאות (הדרך היחידה לבטל שבועה היא טקס נוסף של שבועת דמים שבו הצדדים שהיו בטקס הראשון מסכימים להתרת השבועה).
כדי לקלל דמות רמת הכוח של הקללה צריכה להיות גבוהה מכמות אבני הנשמה שיש לדמות שרוצים לקלל. רמת הכוח נקבעת על פי רמת המתכון של הקללה (4) + כמות אבני הנשמה/בקבוקי רגש שהוקרבו בטקס (כולל אלו שחלק מהמתכון). הכהן יכול להקריב את אבני הנשמה שלו עצמו או את אלה של שחקנים אחרים אשר הסכימו לכך. שחקנים אשר הסכימו להקריב את אבני הנשמה שלהם חייבים להשתתף בטקס הקללה (אינו דורש הסכמה של המטרה).
הטקס דורש מזבח לביצועו.

גירוש 4 (מטרה: דמות, השפעה: מיידי) –
גירוש רוח ברמה 1-9 אשר רודפת דמות שעליה מבוצע הטקס(אינו דורש הסכמה של המטרה).
הטקס דורש מזבח לביצועו.

הגנה מרוחות 2 (מטרה: דמות, השפעה: עד הזריחה) –
מעלה ב4 את ההתנגדות של דמות להתקפת רוח עד הזריחה הבאה.
הטקס דורש מזבח לביצועו.

זימון ישות 2 (מטרה : דמות, השפעה: מיידי) –
כוהן מסוגל לזמן לתוך מעגל קסום ישות לפי קריאה בשמו, ללא צורך בקרבה אישית. הישות אשר אותה מנסים לזמן תגיע במהלך הטקס לאחר שהטקס הושלם וקראו בשמו. ברגע שהישות הגיעה אין לכהן שליטה עליו והמעגל אינו כובל את הישות.
(כדי לבצע טקס זה יש להודיע כחצי שעה לפני למאסטר שיש בכוונתכם לזמן ישות ואיזו ישות יש בכוונתכם לזמן ומה שמה המלא)
הטקס דורש מזבח לביצועו.

ביטול קסם מקומי (מטרה : דמות, השפעה: 10 דקות) –
הטקס מייצר בועת הגנה סביב הדמות המגינה אליה מחדירה של כוחות קסם והשפעות אחרות למשך כ10 דקות וכל עוד הדמות אינה תוקפת או מטילה לחשים. הדמות עצמה יכולה להרגיש כאילו יש סביבה מגן בלתי-נראה. ביטול קסם מקומי מגן מכל השפעה קסומה או על טבעית, היא אפילו מסוגלת להסתיר את הדמות מעיניו של המוות כל עוד הטקס משפיע. בתוך הבועה לא יתקיים שום קסם בהגדרה. כמו כן שום קסם או השפעה קסומה לא יוכל להיכנס אל הבועה או לפעול בתוך הבועה.
הטקס דורש מזבח לביצועו.

 

רמה מוות ואבני נשמה ברכה /קללה הגנה זימון מקום
1 הפקת רגש מים קדושים גירוש 1 קידוש אש מעגל אבן
האדמה המדממת
שרכים לוכדים
2 הרגעה קידוש מזבח גירוש 2 ברכת שפע (לגינה)
מעגל אימה
3 חקירת גופה
אחים לדם
הסרת ברכה
הסרת קללה
גירוש 3
הגנה מרוחות 1
זימון ישות 1
רוח החיה
הגנה על מקום מרוחות
אדמה קדושה
4 ברית דמים טקס אשכבת מת
קללה
גירוש 4
הגנה מרוחות 2
זימון ישות 2 ביטול קסם מקומי